Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Witamy

OPS w Kadzidle

ul. Targowa 4, 07-420 Kadzidło

tel: 297618934

e-mail: ops@kadzidlo.pl

Aktualności

Artykuły

 • Uwaga - ZUS przyjmuję już wnioski o świadczenie wychowawcze 500+ wyróżnione

   

  Od 1 lutego 2023 r. ZUS rozpoczął przyjmowanie wniosków o świadczenie wychowawcze 500+ na nowy okres świadczeniowy.

  Świadczenie wychowawcze przysługuje na każde dziecko do ukończenia przez nie 18 lat, niezależnie od osiąganych dochodów. Żeby otrzymać świadczenie wychowawcze na nowy okres świadczeniowy, który trwa od 1 czerwca 2023 r. do 31 maja 2024 r., trzeba złożyć do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych odpowiedni wniosek drogą elektroniczną.

  Wnioski można składać za pośrednictwem następujących narzędzi :

  • aplikacji mobilnej mZUS od tego roku wnioski można złożyć za pośrednictwem tej bezpłatnej aplikacji. To łatwy i wygodny sposób na złożenie wniosku. Z aplikacji mZUS można korzystać na urządzeniach mobilnych z systemami operacyjnymi Android i iOS. Aplikację można pobrać ze sklepów Google Play oraz App Store.
  • Platformy Usług Elektronicznych (PUE) ZUS
  • portalu Emp@tia– opcja dla rodziców lub opiekunów, jeśli mają nr PESEL
  • bankowości elektronicznej, jeśli bank ma taką usługę – opcja dla rodziców lub opiekunów, jeśli mają nr PESEL.

   

  Czytaj Więcej o: Uwaga - ZUS przyjmuję już wnioski o świadczenie wychowawcze 500+
 • Zapytanie ofertowe wyróżnione

  Ośrodek Pomocy Społecznej w Kadzidle zaprasza do składania ofert na zapytanie ofertowe:

  Świadczenie usług pogrzebowych dla osób zmarłych na terenie Gminy Kadzidło, które nie zostaną pochowane przez osoby uprawnione wskazane przez ustawę o cmentarzach i chowaniu zmarłych

  Więcej informacji: link

  Czytaj Więcej o: Zapytanie ofertowe
 • UWAGA wyróżnione

  Od stycznia 2023 roku każdy emeryt i rencista otrzyma elektroniczną wersję legitymacji ZUS – mLegitymację. Będzie ona dostępna na każdym urządzeniu mobilnym z dostępem do internetu (np. smartfonie), przy użyciu bezpłatnej aplikacji mObywatel. Legitymacje w formie plastikowej pozostają ważne. Natomiast nowi emeryci i renciści otrzymają tylko mLegitymację czyli dokument w wersji elektronicznej.

  Czytaj Więcej o: UWAGA
 • Dodatek elektryczny wyróżnione

  Dodatek elektryczny.

  Ośrodek Pomocy Społecznej w Kadzidle informuję, iż od 1 grudnia 2022 roku  można składać wnioski o wypłatę dodatku elektrycznego.  

  Komu przysługuje dodatek elektryczny?

  Dodatek przysługuje każdemu odbiorcy energii elektrycznej, którego głównym źródłem ogrzewania jest energia elektryczna. Warunkiem otrzymania dodatku jest wpisanie lub zgłoszenie głównego źródła ogrzewania  do centralnej ewidencji emisyjności budynków, o której mowa w art. 27a ust. 1 ustawy z dnia 21 listopada 2008 r. o wspieraniu termomodernizacji i remontów oraz o centralnej ewidencji emisyjności budynków (Dz. U. z 2022 r. poz. 438, 1561, 1576 i 1967), do dnia 11 sierpnia 2022 r., albo po tym dniu - w przypadku głównych źródeł ogrzewania zgłoszonych lub wpisanych po raz pierwszy do centralnej ewidencji emisyjności budynków, o których mowa w art. 27g ust. 1 tej ustawy.

  W przypadku gdy pod jednym adresem zamieszkuje więcej niż jedno gospodarstwo domowe, przysługuje jeden dodatek elektryczny dla wszystkich zamieszkujących pod tym adresem. Jednak, gdy wniosek o wypłatę dodatku elektrycznego złoży więcej niż jedna rodzina spod tego samego adresu, to dodatek wypłacany będzie temu, kto złożył wniosek jako pierwszy.

  Dodatek nie będzie przyznany gospodarstwom, które skorzystały już z dodatku węglowego lub z dodatku dla gospodarstw z tytułu wykorzystywania niektórych źródeł ciepła.

  Czytaj Więcej o: Dodatek elektryczny
 • Dodatek węglowy wyróżnione

  Dodatek  węglowy przysługuje w gospodarstwach domowym, dla których głównym źródłem ogrzewania jest kocioł na paliwo stałe, kominek, koza, ogrzewacz powietrza, trzon kuchenny, piecokuchnia, kuchnia węglowa lub piec kaflowy na paliwo stałe – zasilane węglem kamiennym, brykietem lub peletem, zawierającymi co najmniej 85% węgla kamiennego.

  Dodatek węglowy przysługuje nienależnie od dochodu.  Warunkiem otrzymania dodatku będzie wpis lub zgłoszenie źródła ogrzewania do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków.

  Wnioski o dodatek węglowy – podobnie jak w przypadku dodatku osłonowego, będzie można składać w siedzibie Ośrodka Pomocy Społecznej w Kadzidle

  Wnioski o wypłatę dodatku węglowego będzie można składać do 30 listopada 2022 r.

  Więcej informacji: https://www.gov.pl/web/klimat/dodatek-weglowy

  Wniosek do pobrana: https://www.gov.pl/web/klimat/wniosek-o-dodatek-weglowy

   

  Czytaj Więcej o: Dodatek węglowy
 • Poszukujemy Wolontariuszy wyróżnione

  Ośrodek Pomocy Społecznej w Kadzidle informuje, że poszukuje dwóch chętnych osób dorosłych do bycia Wolontariuszami. Jeżeli chcesz spędzić pożytecznie swój wolny czas i poświecić go na to, aby bezinteresownie i nieodpłatnie pomagać  i wspierać osoby starsze i samotne zgłoś się do nas.

  Więcej informacji pod numerem telefonu: 297618934, adresem e-mail: ops@kadzidlo.pl lub osobiście.

  Czytaj Więcej o: Poszukujemy Wolontariuszy
 • Wsparcie dla osób w stanie kryzysu psychicznego wyróżnione

  Linia bezpośredniego wsparcia dla osób w stanie kryzysu psychicznego

  800 70 2222 - Linia wsparcia dla osób w stanie kryzysu psychicznego Jest linią całodobową i bezpłatną dla osób dzwoniących. Pod telefonem, mailem i czatem dyżurują psycholodzy Fundacji ITAKA udzielający porad i kierujący dzwoniące osoby do odpowiedniej placówki pomocowej w ich regionie.

   

   

  Szczegółowe informacje:  https://www.gov.pl/web/kppsp-limanowa/linia-bezposredniego-wsparcia-dla-osob-w-stanie-kryzysu-psychicznego

  Czytaj Więcej o: Wsparcie dla osób w stanie kryzysu psychicznego